با توجه به پیگیری های مسئولین استان، بحمدالله وزیر محترم بهداشت در جلسه امروز ستاد کرونا در استان کرمانشاه اعلام داشتند: تا پایان هفته بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی استان کرمانشاه بر علیه بیماری خطرناک کوید ۱۹ واکسینه می شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به کرمانشاه دستور مقاوم سازی، تعمیرات و بازسازی بیمارستان سینا را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سفر به کرمانشاه دستور مساعدت برای مقاوم سازی ، تعمیرات و بازسازی بیمارستان سینا را به معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ابلاغ کرد.
دکتر نمکی با ابراز خرسندی از تلاش مجموعه دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کرمانشاه برای بازگرداندن این بیمارستان به خدمت دهی به سلامت مردم، دستور فوری برای حل مشکل و مساعدت های  لازم را صادر کرد.
دکتر مرادی  رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در درخواست خود، با تشریح اقدامات دانشگاه برای بازگشت بیمارستان سینا به مجموعه سلامت، خواستار اختصاص مبالغ مورد نیاز جهت راه اندازی این بیمارستان با ۱۲۰ تخت بستری توسط وزیر بهداشت شد.
 این مرکز با توجه به وضعیت بیماری کرونا در صورت بهره برداری کمک شایانی به درمان بیماران مبتلا خواهد کرد.

 حسین بیگلری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: از یک ماه پیش که موضوع تلقیح واکسن کرونا برای کادر درمان و بیماران زمینه ای مطرح شد نامه‌ای به رئیس دانشگاه و معاونت درمان نوشتیم مبنی بر اینکه بیماران خاص را در این زمینه فراموش نکنند.

وی افزود: در این راستا منتظر خبر تخصیص واکسن کرونا برای بیماران خاص و صعب العلاج ماندیم که بیماران تماس گرفتند در سایر مراکز کشور برای بیماران خاص واکسن کرونا تلقیح شده است.

بیگلری خاطرنشان کرد: پیگیری‌هایی در این زمینه انجام شد اما به نتیجه نرسید  این در حالی است که در سایر مناطق کشور از جمله قزوین، زاهدان، فسا، کهگیلویه و بویراحمد و تهران برای بیماران صعب العلاج و خاص واکسن‌کرونا تلقیح شده است.

وی عنوان کرد: در این باره سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان کرمانشاه پاسخ داده که بر اساس مصوبه ستاد کرونا هنوز بیماران خاص و صعب العلاج در شهرستان‌ها واکسن کرونا را دریافت نکرده اند و منتظر پیگیری هستیم.

رئیس شورای بیماران خاص و صعب العلاج استان کرمانشاه خاطرنشان کرد:  بررسی های ما نشان داد در سایر نقاط کشور برای بیماران خاص و صعب العلاج واکسن کرونا تلقیح شده است.

بیگلری تصریح کرد: همچنین در پاسخ به چرایی دریافت واکسن در سایر مناطق کشور گفته شد که آنها غیرقانونی عمل کردند در حالی که جای سوال است که چگونه غیرقانونی عمل کردن امکان‌پذیر خواهد بود مگر واکسن در بازار آزاد هم وارد می‌شود مگر نه این است که از طریق وزارت بهداشت به کشور وارد می‌شود و اگر غیر قانونی است ما نیز غیر قانونی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا در  بیشتر دانشگاههای علوم پزشکی کشور برای بیماران خاص و صعب العلاج اختصاص یافته، افزود: به نظر می رسد سهمیه توزیع واکسن برای بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه نیز تخصیص داده شده که ممکن است پای کم کاری کارمندان یا موضوع دیگری در میان باشد.

بیگلری گفت: همچنان سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان کرمانشاه عنوان کرد که ۶۵ درصد کادر درمان واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این نیز غیرقابل قبول است زیرا کادر درمان سربازان خط مقدم هستند و این میزان بسیار کم است این در حالی است که در سایر مناطق کشور تلقیح واکسن برای سالمندان آغاز شده است.

وی افزود: بیماران دیالیزی، تالاسمی و شیمی‌درمانی ها به طور مداوم به بیمارستانها مراجعه می‌کنند و آمار فوتی های ناشی از کرونا در میان بیماران خاص و صعب العلاج بالا است پس نمی توان با جان بیماران بازی کرد.

بیگلری تصریح کرد: گفته شده که پنجشنبه سهمیه واکسن برای بیماران خاص و صعب‌العلاج اختصاص داده می شود چرا پس از این اعتراض ها این سهمیه داده شد درحالی که یک ماه است واکسن به کشور ما وارد شده اما به دست ما نرسیده است.

وی افزود: مسئولان رده پایین استان و کارمندان در این موضوع کوتاهی کرده اند که آنها را نخواهیم بخشید البته امیدوارم این سخنان سبب دلخوری افراد نشود زیرا بیماران انتظار دارند در این برهه زمانی حمایت شوند.

بیگلری خاطرنشان کرد: معاونت بهداشتی مسئول توزیع واکسن کرونا است و  برنامه زمان بندی برای مراجعه افراد دارای بیماری های زمینه ای که مسن تر هستند بر اساس اولویت نوبت بندی تدوین خواهد شد تا بیماران به ترتیب واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی عنوان کرد: در استان کرمانشاه بیش از ۳۸ هزار بیمار خاص و صعب العلاج شامل بیماران کلیوی، دیالیزی، ام اس، هموفیلی، تالاسمی، سرطانی و دیابتی وجود دارد که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا باید واکسن کرونا را دریافت کنند.

بیگلری گفت: برای این افراد ابتلا به بیماری کرونا بسیار سخت است و تلفات  در این حوزه فراوان است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر هر علائم مشابه کرونا را باید کرونای انگلیسی فرض کرد، گفت: چون این نوع ویروس قدرت انتقال بالا و تکثیر شدیدی دارد در مدت زمان کوتاهی همه اعضای خانواده را درگیر می‌کند.

به گزارش باختر و به نقل از فارس، سارا شا‌ه‌آبادی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص وضعیت بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: متأسفانه از هفته دوم فروردین‌ماه تعداد بیماران سرپایی و بستری در استان در حال افزایش است به طوریکه در هفته گذشته تعداد بستری‌ها برابر با موج دوم بوده که مطمئنا طی هفته‌های آینده بیشتر هم خواهد شد.

وی یکی از دلایل افزایش این تعداد بیماران را سرعت انتقال ویروس و تغییراتی که در ویروس ایجاد شده، عنوان کرد و افزود: ویروس جهش یافته موسوم به انگلیسی قدرت انتقال بالایی دارد و اصلا ارتباطی به نوع اقلیم و ژنتیک مردم ندارد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه اضافه کرد: این ویروس افراد را در تمامی سنین درگیر می‌کند از کودکان و نوجوانان گرفته تا میانسال و مسن، البته از نظر علائم تفاوتی با ویروس ووهان چینی ندارد در برخی از افراد با اندام درد انتهای به خصوص درد ساق پا در برخی علائم گوارشی و تنفسی، خود را بروز می‌دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر علائم مشابه کرونا را باید کرونای انگلیسی فرض کرد، تصریح کرد: چون این نوع ویروس قدرت انتقال بالا و تکثیر شدیدی دارد در مدت زمان کوتاهی همه اعضای خانواده را درگیر می‌کند.

شاه‌آبادی تصریح کرد: دوره پنهان بیماری در این ویروس کاهش یافته، معمولا ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت علائم بروز می‌کند و همین تخت‌های بیمارستانی را سریع‌تر را پر می‌کند در کرونای معمولا علائم در هفته دوم بروز می‌کرد.

وی در خصوص فعالیت مراکز ۱۶ ساعته خدمات جامع سلامت، گفت: در هر کدام از شهرستان‌های استان یک مرکز فعال را داریم و در مرکز استان(کرمانشاه) با توجه با گستردگی و پراکندگی جمعیت پنج مرکز منتخب(جعفرآباد، شهرک امام، شهرک آبادانی و مسکن، مرکز سینا و مرکز امید در میدان فردوسی) خدمات‌رسانی می‌کنند.

شاه‌آبادی از هم‌استانی‌ها خواست، هر گونه علائم گوارشی شدید و تنفسی را کرونا تلقی کنند و به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند تا با تشخیص پزشک از آن‌ها تست گرفته شود.

وی اضافه کرد: اگر از همان روزهای اول بیماری، درمان‌های علامتی شروع شود کار به بستری کشیده نمی‌شود و بین روزهای هشتم و نهم بروز علائم  بهبودی حاصل می‌شود، اما اگر درمان با تاخیر شروع شود ممکن است کار به بستری در بخش‌های ویژه هم کشیده شود.

شاه‌آبادی با تاکید به پرهیز از دورهمی‌ها، گفت: مردم نباید در مبارزه بلند مدت با این بیماری خسته شوند و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل‌انگاری داشته باشند چون این همین ساده‌انگاری، زنگ خطر شیوع بالای این بیماری است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جان باختن هفت نفر در شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا در استان خبر داد و افزود: این تعداد فوتی بعد از پشت سر گذاشتن موج سوم، عملا یک رکورد محسوب می‌شود.

مهدی محمدی با اشاره به سیر صعودی و پرشتاب کرونا در استان گفت: در حال حاضر روز به روز تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونا در حال افزایش است.

وی تعداد بستری‌های حال حاضر مراکز درمانی استان را ۶۳۰ نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد نسبت به روز ۳۰ اسفند عملا ۴.۵ برابر شده است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: همچنین تعداد بیماران بدحال کرونا هم نسبت به ۳۰ اسفند چهار برابر شده و هم اکنون ۱۲۴ بیمار در بخش های ویژه بستری هستند که حال ۱۵ نفر آنها وخیم است.

محمدی از جان باختن هفت نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد وافزود: بعد از پشت سرگذاشتن موج سوم کرونا در آبان ماه، این تعداد فوتی روزانه نداشته ایم و این آمار یک رکورد جدید طی این مدت محسوب می شود.

این مسئول افزود: این تعداد فوتی زنگ خطری برای تمام استان است و با توجه به افزایش بستری ها پیش بینی می شود تعداد فوتی ها از این هم فراتر رود.

محمدی همچنین با اشاره به کاهش سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه، گفت: اگراین بی خیالی و بی توجهی ادامه یابد، تعداد مبتلایان کرونا که در حال حاضر نوع غالب آن کرونای انگلیسی است به شدت افزایش خواهد یافت و با ادامه این روند خدمات رسانی در حوزه درمان دچار اختلال می شود.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به قدرت سرایت بالای کرونای انگلیسی، از مردم خواست جهت پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس، رعایت پروتکل ها و بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را با جدیت بیشتری در دستور کار قرار دهند.

با حضور دکتر خوش اقبال معاونت استانداری کرمانشاه و اعضای مجمع خیرین سلامت ، جناب مهندس جهانبخش شکری مدیر مجتمع فولادی بیستون و جناب پروفسور مصطفایی محقق بزرگ کشور و کاشف داروی درمان بیماران کرونایی طی حکمی از سوی جناب آقای حسین بیگلری،  مدیر شورای عالی بیماران خاص و صعب العلاج ، سرکار خانم شیرین شیرزادی بعنوان رییس هیئت موسسه انجمن CF کرمانشاه منصوب گردید .

بیماری “سی اف” یکی از شایع ترین و‌ جدی ترین اختلالات ژنتیکی است که در هر ۲ تا ۳ هزار تولد ، یک نوزاد را مبتلا می‌کند. در این اختلال ترشحات ریه ، لوزالمعده ، کبد ، روده و… چسبنده می شود این در حالی است که در افراد طبیعی این ترشحات غالبا رقیق و غیر چسبنده است.

در آئینی با حضور “حسین خوش اقبال” معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه از خیرین سلامت استان تجلیل بعمل آمد.

کرمانشاه- مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از کمک ۳۷۰ میلیون تومانی خیر جوانرودی برای تامین تجهیزات پزشکی بیمارستان جوانرود خبر داد.

تورج شیرزادیان ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با همت و مساعدت خیّر نیک اندیش جوانرودی، چهار قلم تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای بیمارستان شهرستان جوانرود تهیه شده است.

وی افزود: این تجهیزات پزشکی شامل یک دستگاه ماشین بیهوشی اتاق عمل، یک دستگاه چراغ سیالتیک اتاق عمل، یک دستگاه آ بی جی آزمایشگاهی و ۲ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی بیمار خریداری و تحویل بیمارستان شهرستان جوانرود شده است.

مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به ارزش تجهیزات پزشکی خریداری شده، تصریح کرد: بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات پزشکی اعتبار مورد نیاز بوده است که مبلغ ۳۷۰ میلیون تومان توسط خیّر نیک اندیش جوانرودی و مابقی توسط معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تأمین شده است.

شیرزادیان خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط معاونت غذا و دارو این تجهیزات در کمترین زمان ممکن و در چارچوب فرآیندهای قانونی خریداری و تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود شده تا در اسرع وقت نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد.

جناب پروفسور مصطفایی
محقق بزرگ کرمانشاه

بدینوسیله از شرکت ارزشمند جنابعالی در دعای ندبه و زیارت قبور شهدا وسخنرانی درجمع خانواده معظم شهدا ومردم مومن کرمانشاه درمورد رعایت اصول بهداشتی جهت جلوگیری از بیماری خطرناک کوید ۱۹ و راه های درمان این بیماری تشکر و قدردانی می نماییم
امید که دعای خیر مادران شهدا بدرقه راهتان باد

شورای بیماران خاص و صعب العلاج کرمانشاه