دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت کمک‌های مومنانه و در راستای فعالیت های اجتماعی این فدراسیون مرحله دیگری از پویش اهدای خون را با همیاری و کمک هیات های استانی فدراسیون آغاز خواهیم کرد و امیدواریم با این حرکت، بخشی از کمبود خون در کشور را جبران کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، محسن موسوی تاکید کرد: پویش اهدای خون، اهدای زندگی با تاکید بر نوع‌ دوستی و مسئولیت اجتماعی فدراسیون شکل گرفته است و برای چندمین بار شاهد هستیم جامعه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در این حوزه فعالیتی موثر دارد.

وی ادامه داد: ضرورت تامین بانک خون در کشور امری بدیهی است چرا که این مساله به صورت مستقیم با جان یک فرد یا بیمار مرتبط است و همه ما باید خودمان را در این خصوص مسئول بدانیم. اگر فردی در کشوری مانند ایران که به انسان دوستی معروف و مشهور است دچار مشکل شود جای تعجب دارد و بارها دیده ایم در چنین فراخوان و پویش هایی مردم چگونه به وظیفه اخلاقی و انسانی خود عمل می کنند و این بار نیز می خواهیم باردیگر و در کنار هم پویش اهدای خون را راه اندازی کنیم تا به امید خدا بخشی از مشکلات بیماران و افراد نیازمند خون را حل کنیم.

گفتنی است این پویش با شعار« اهدای خون، تپش دوباره زندگی» از امروز شنبه ۲۹ آبان ماه در سراسر کشور آغاز و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از جذب اورژانس یار و هم یار اورژانس برای کمک‌های داوطلبانه در مواقع بحران در استان خبر داد.

دکتر «هومن رفیعی» روز دوشنبه به ایرنا افزود: بهره‌گیری از نیروهای داوطلب یکی از اهرم های آشنا و موفق در سازمان های خدماتی و عام المنفعه به شمار می رود، اهرمی که به ویژه در شرایط بحران و به هنگام بروز حوادث نمود بیشتری پیدا می کند.

وی اظهار داشت: در دورانی که نیاز به کمک های انسان دوستانه هیچ‌گاه بیش از امروز نبوده است، اورژانس پیش بیمارستانی کرمانشاه در نظر دارد از کمک اقشار مختلف جامعه به عنوان همیار اورژانس و دانش آموختگان علوم پزشکی به عنوان اورژانس یار به صورت داوطلبانه در مواقع بحران استفاده کند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمانشاه گفت: علاقه مندان پس از ثبت نام، دوره‌های کمک‌های اولیه و تخصصی مرتبط با فوریت‌های پزشکی را بصورت رایگان فرا می‌گیرند و در پایان دوره گواهینامه آموزشی به داوطلبان ارایه خواهد شد.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه قطب درمانی غرب کشور است، گفت: این بیمارستان در مقابله با بیماری کووید ۱۹ نقش بسیار مهم و بسزایی در درمان بیماران ایفا می‌کند.

به گزارش ایرنا، دکتر «بهمن روشنی» روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت کسب رتبه برتر بیمارستان امام رضا (ع) در زمینه اعتباربخشی کشوری فزود: تلاش همه همکاران کادر درمان مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) بسیار چشمگیر بوده و جای تقدیر از آنها دارد.

وی اظهار داشت: کسب رتبه درجه یک برتر موفقیت مهمی بوده که مسوولیت مرکز را سنگین تر کرده که در دوره های آتی ضمن حفظ شرایط و رتبه فعلی برای کسب رتبه عالی تلاش نماید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: آمارهای اعلامی در خصوص میزان موفقیت درمان بیماران کرونایی که از طرف وزارت بهداشت آمده است، نشان از کیفیت بالای خدمات درمانی و موفقیت در نجات تعداد بیشتر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ داشته است.

وی افزود: از زحمات همه کسانی که در طول سالیان اخیر تلاش‌های مستمری برای کسب این رتبه داشتند و از زحمات تیم مدیریتی در دوره های اخیر این مرکز قدردانی می کنم.

رییس بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه هم گفت: کسب رتبه برتر نتیجه تلاش و زحمات چند ساله همکاران بیمارستان و حمایت ها و پشتیبانی های معاونت درمان بوده که از همه عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

دکتر «شهرام بیدهندی» افزود: در این دوره از فرآیند اعتباربخشی، موفق شدیم با یک برنامه ریزی صحیح بتوانیم با داشته‌های بیمارستان و پیش‌بینی های لازم و انجام آموزش‌های لازم در کلیه سطوح بیمارستان، ضمن کاهش استرس دوره ارزیابی برای همکاران، این رتبه را کسب نماییم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، در این اردو که با حضور علی چینی سرمربی این تیم در قائم شهر و از روز سه شنبه ۱۳ مهرماه سال جاری آغاز شده ۲۰ فوتبالیست به اردو فراخوانده شدند.

نخستین تمرین ملی پوشان فوتبال پیوند اعضا، در شرایطی برگزار شد که بازیکنان تحت نظر علی چینی سرمربی این تیم کار با توپ را در دستور کار خود قرار دادند. دومین و سومین جلسه تمرین ملی پوشان فوتبال کشورمان  در روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه در دو نوبت صبح و بعدازظهربا مرور تمرینات بدنی وتاکتیکی دنبال شد و بعد از تمرین نوبت عصر بازیکنان در استخر به ریکاوری پرداختند. امروز نیز بازیکنان یک جلسه تمرین را برگزار می کنند.

تیم ملی فوتبال پیوند اعضا روز جمعه ۱۶ مهرماه در دیداری تدارکاتی برابر پیشکسوتان نساجی مازندران به میدان خواهند رفت تا روند صعودی خود برای حضوری شایسته در بازی های جام جهانی فرانسه را ادامه دهند.

گفتنی است هدایت تیم ملی فوتبال پیوند اعضا بر عهده علی چینی بازیکن اسبق تیم ملی و استقلال است و ناصر شیردل ( مربی)، حسین اسماعیلی(سرپرست)، مجید کرمی (مدیر تیم و رئیس انجمن فوتبال)، احسان وجدی (مربی دروازه بان)، محمدرضا تاجانی (آنالیزور) و احمد اکبری (تدارکات) وی را همراهی می کنند.

نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال پیوند اعضا نیز به این شرح است:

وحید مظاهری، حسام فتاحی، حسین محمودی، سعید منتظر پرچی، داوود تسبیحی، رضا طهماسبی،محمد طهماسبی، مرتضی جلیلوند، علی گودرزی، علی حسن شاهی، حمزه پیرمرادیان، موسی خلیفه، رضا قدرتی، وحید جعفری، انعام رهبر، امیر معماری، براتعلی ابراهیم، فراز آذریان، امین صانعی و جواد حفظی.

گفتنی است این اردو پس از یک سال و نیم وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار و تمامی بازیکنان و کادر فنی پس از واکسینه شدن و با رعایت پروتکل های بهداشتی در این اردو حضور یافتند. مسابقات جام جهانی فوتبال به میزبانی فرانسه و در سال ۲۰۲۲ برگزار می شود اما هنوز زمان دقیق و شهر برگزاری این مسابقات اعلام نشده است.

با سلام و تشکر فراوان از تعهد و اخلاصتان ؛ امیدواریم ستاره‌ زندگی و اختر دانشتان پیوسته ایام بر دل بیماران بتابد و همواره دعای بندگان بدرقه راه شما باشد.
روز پزشک بر شما گرامی باد.

✒️حسین بیگلری
مدیر شورای بیماران خاص و صعب العلاج استان کرمانشاه

هیات رییسه دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: ساعت کاری ستادها و بخش های اداری مجموعه دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌،‌درمانی کرمانشاه در روزهای کاری هفته تا پایان مردادماه سال جاری از ساعت ۸ تا ۱۴ تعیین گردید.
ضمن تعطیلی ستاد معاونت ها و ستاد دانشگاه در روزهای پنجشنبه، کادر اداری بیمارستانها و ستاد شبکه ها نیز تا پایان مردادماه سال جاری روزهای پنجشنبه شیفت بندی شده و امورات ارباب رجوع با صلاحدید و نظارت مدیران و مسوولین مربوطه انجام گردد.
ضمنا برابر اعلام قبلی معاونت بهداشتی، کلیه مراکز و پایگاه‌های زیر نظر این معاونت به جز موارد مشروحه زیر روزهای پنجشنبه تعطیل هستند. لازم به ذکر است موارد زیر بدون تعطیلی موظف به انجام فعالیت در روزهای پنج شنبه و جمعه می باشند:
۱. کلیه مراکز خدمات جامع سلامت  که تزریق واکسن کرونا در آنها انجام می شود( حضور تیم واکسیناسیون و سایر افراد دخیل در امر تزریق واکسن در مراکز مذکور الزامی می باشد)
۲. پایگاههای تجمیعی واکسیناسیون کرونا
۳. مراکز منتخب تشخیص و درمان بیماران سرپایی کووید-۱۹ ( مراکز ۱۶ ساعته)
۴.  کشیک های مربوط به بیماری ها و بهداشت محیط  در ستاد مرکز بهداشت استان و مراکز بهداشت شهرستان ها
۵. آزمایشگاههای تشخیص بیماری کووید-۱۹

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که با گوشی و فضای مجازی زیاد سروکار دارید و خستگی چشم‌ها شما را اذیت می‌کند، چند راهکار تقویت چشم را در این گزارش بخوانید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کارشناس نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: وقتی صحبت از چگونه چشم خود را تقویت کنیم؟تقویت چشم می‌کنیم اولین موردی که به ذهن می‌رسد ویتامین آ است، اما این ویتامین مهم علاوه بر تقویت چشم باعث سلامت پوست و تقویت سیستم ایمنی می‌شود.

لاله مظفری با بیان اینکه چشم ما به این ویتامین وابسته است و کمبود آن باعث شب کوری می‌شود، افزود: این ماده در سبزیجات، میوه‌های زرد و قرمز، کدو سبز، هویج، کدو حلوایی، فلفل دلمه‌ای زرد و قرمز وجود دارد.

وی اضافه کرد: علاوه بر ویتامین آ، ویتامین ب ۲ نیز برای سلامت چشم مفید است، اگر دچار خستگی چشم هستید و یا رگ‌های قرمزی در چشم تان وجود دارد ویتامین ب ۲ می‌تواند این مشکل را برطرف کند، این ویتامین در غلات، لبنیات، سویا، اسفناج و گوشت وجود دارد.

مظفری گفت: «لوتئین» نیز یکی از آنتی اکسیدان‌هایی است که می‌تواند اختلالات چشمی، شبکیه و خستگی چشم را کاهش دهد، اگر میخواهید از این ماده پر خاصیت برای تقویت چشم هایتان بهره‌مند شوید کلم بروکلی، زرده تخم مرغ، مرکبات و میوه‌ها را مصرف کنید، همچنین بتاکارتن و پتاسیم موجود در کدو سبز نیز باعث تقویت سلول‌های چشم می‌شود.

این کارشناس نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی گفت: بانوانی که خیاطی و گلدوزی می‌کنند و یا افرادی که با سیستم کامپیوتر و گوشی زیاد سرکار دارند در کنار این مواد می‌توانند از مکمل‌های تقویت چشم استفاده کنند که این مکمل‌ها را می‌توانند زیر نظر پزشک از داروخانه‌ها تهیه کنند.

بیمارستان آیت الله هاشمی رفسنجانی واقع در جنوب شرق تهران، جهت تکمیل کادر درمانی خود از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید. این بیمارستان دارای بخشهای بستری زنان، مردان، کودکان وبخشهای ویژه و پاراکلینیکی شامل: ICU ،CCU ،NICU  اتاق عمل، همودیالیز، تالاسمی ، شیمی درمانی، زنان وزایمان، پرتودرمانی، فیزیوتراپی، تصویر برداری، آزمایشگاه، کلینیک های تخصصی وفوق تخصصی است.

فرم استخدام  و شرایط احراز در سایت بنیاد بیماریهای خاص www.cffsd.org  بوده و همچنین می توانید با آدرس ایمیل cffsd.estekhdam@yahoo.com ارتباط برقرار نمایید.