بیشتر از ۳۹ ساعت کار نکنید

همشهری آنلاین:
این روزها کار کردن در خارج از ساعات کاری به امری عادی تبدیل شده‌است و افراد برای تکمیل پروژه‌ها،‌حساب و کتاب یا اتمام کارهای کاغذی پس از پایان ساعت کاری و در خانه نیز به کار خود ادامه می‌دهند.
براساس گزارش ساينس الرت، در استراليا از هر سه كارمند دو نفر بيش از ۴۰ ساعت در هفته كار مي‌كند و اكنون دانشمندان ثابت كرده‌اند كه افرادي كه در هفته بيش از ۳۹ ساعت كار مي‌كنند،‌زندگي خود را در معرض خطر قرار مي‌دهند.

محققان استراليايي در دانشگاه ملي استراليا نشان دادند كه محدوديت كاري براي داشتن يك زندگي سالم ۳۹ ساعت در هفته است. خودكشي سال گذشته زني ۲۴ ساله و ژاپني كه طي يك ماه ۱۰۵ ساعت اضافه كاري كرده‌بود، جنجال‌هاي فراواني را برسر ساعات طولاني كار ايجاد كرد.

به گفته دانشمندان ساعات طولاني كار باعث فرسودگي روحي و سلامت فيزيكي افراد مي‌شود زيرا ديگر زماني براي غذا خوردن و نگهداري از خود براي آنها باقي نمي‌ماند.

محققان مي‌گويند دولت استراليا بايد نسبت به رويكرد خود به ساعات كاري و پشتيباني از كارمندان براي وقت‌گذراني در خانه بدون نگراني از جريمه يا مجازات تغيير ايجاد كند. همچنين دولت بايد اين باور اشتباه كه براي خوب بودن بايد ساعت‌هاي طولاني كار كرد نيز تغيير دهد.

به گفته محققان اگرچه كارمندان زن به اندازه كارمندان مرد مهارت دارند، اما ميانگين حقوق آنها كمتر از مردان است و ساعات بيشتري نسبت به مردان كار مي‌كنند و با توجه به افزايش ميزان تقاضا براي كارمندان زن، محال است اين كارمندان بتوانند بدون آسيب وارد كردن به سلامت خود بتوانند براي ساعات طولاني كار كنند.


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + پنج =