پیش‌نویس خودکار

مدیر خدمات حمایتی موسسه محک عنوان کرد؛ ارائه خدمات درمانی استاندارد به کودکان مبتلا به سرطان

مدیر خدمات حمایتی موسسه محک، از ارائه خدمات درمانی و حمایتی مطابق با استانداردهای جهانی، به تمامی کودکان مبتلا به سرطان در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان‌ها و بزرگ‌ترین دغدغه آنهایی است که با بیماری مبارزه می‌کنند. محک از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را به منظور ارائه خدمات درمانی و حمایتی به تمامی کودکان مبتلا به سرطان سراسر کشور آغاز کرد، در حالی که از سال ۱۳۹۶ نیز یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی در سراسر ایران را در رأس یکی از برنامه‌های راهبردی خود قرار داد تا تمامی کودکان مبتلا به سرطان این مرز و بوم بتوانند با بهره‌مندی از این خدمات مراحل درمان خود را طی و به سلامتی دست پیدا کنند.

بهناز آسنگری مدیر خدمات حمایتی مؤسسه محک، به مناسبت روز جهانی بهداشت (روز سلامتی) و با توجه به شعار ۲۰۱۹ سازمان بهداشت جهانی (WHO) با عنوان «پوشش جهانی سلامت در سراسر جهان، پیشگیری از بیماری و ایجاد شرایط مناسب برای درمان تمامی بیماران در جهان» در خصوص یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی مطابق با استانداردهای جهانی توسط محک در ایران، گفت: مراجعه کودکان مبتلا به سرطان از سایر شهرستان‌ها به بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان، عدم قدرت خرید دارو و تأمین هزینه‌های درمانی از سوی خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور، محک را بر آن داشت تا ارائه خدمات درمانی و حمایتی یکپارچه به تمام کودکان مبتلا به سرطان سراسر کشور را به عنوان یکی از رئوس برنامه راهبردی ۱۴۰۰- ۱۳۹۶ در دستور کار خود قرار دهد.

وی با بیان آنکه این سازمان از ابتدای فعالیت تا کنون تلاش کرده با گسترش استقرار مددکاران داوطلب در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودک در سراسر کشور و تشکیل پرونده برای ایشان، هزینه‌های مرتبط با تأمین دارو و درمان مورد نیاز فرزندانش را تأمین کرده است، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۱۳۹۸، حمایت‌های درمانی همچون تهیه دارو برای کودکان مبتلا به سرطان و ارسال آن به مراکز درمانی سراسر کشور را محقق سازیم تا خانواده‌ها با دغدغه کمتر به درمان فرزندان خود بپردازند.

مدیر خدمات حمایتی محک ارائه خدمات حمایتی مورد نیاز برای کودک و خانواده به صورت یکپارچه را از دیگر برنامه‌های راهبردی این واحد برشمرد و گفت: بر اساس این برنامه خدمات محک که شامل ۴۲ بسته حمایتی است، در اختیار کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در سراسر کشور قرار می‌گیرد و تمامی خدمات حمایتی ارائه شده در بیمارستان محک همچون حضور روانشناس، ترالی کتاب، معلم داوطلب، اتاق بازی و غیره به تدریج به سایر بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودک در سراسر ایران منتقل خواهد شد.

وی افزود: واحد خدمات حمایتی محک آموزش داوطلبان روان‌شناسی ساکن تهران و شهرستان‌ها را به منظور بهره‌مندی از ظرفیت کار داوطلبانه در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی و همچنین دسترسی تمامی کودکان مبتلا به سرطان ایران و خانواده‌هایشان به خدمات روان‌شناسی، آغاز کرده است تا بتواند گامی مؤثر در جهت تحقق ارائه خدمات به صورت زیرساختی در سایر بیمارستان‌ها بردارد. از سوی دیگر این مؤسسه با طراحی مسیر درمان در هر یک از بیمارستان‌ها، با توجه به امکانات موجود در آنها، می‌کوشد تا خدمات حمایتی و درمانی را به بهترین شکل ممکن در اختیار کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان قرار دهد.

آسنگری در ادامه با بیان آنکه در حال حاضر محک تهیه میان‌وعده برای کودکان، راه‌اندازی و تجهیز اتاق بازی و ترالی کتاب، پرداخت هزینه رفت و آمد به منظور مراجعه به بیمارستان را در برخی بیمارستان‌های تهران و شهرستان برقرار کرده و در حال گسترش آن است گفت: «یکپارچه‌سازی خدمات حمایتی در سراسر ایران وابسته به تأمین هزینه دارو و درمان تمامی کودکان مبتلا به سرطان است چرا که دغدغه اول خانواده‌ها تأمین نیازهای درمانی است. با تحقق کامل این اهداف در سال ۱۴۰۰ می‌توانیم گام بعدی را با تمرکز بر ارائه خدمات حمایتی پیشرفته‌تر در سراسر ایران برداریم چرا که ارائه خدمات حمایتی به کودک و خانواده از ضرورت‌های درمان سرطان است.»

وی در پایان گفت: محک با همراهی نیکوکاران توانسته است در طول ۲۸ سال فعالیت خود از کودکان مبتلا به سرطان حمایت کند و آنها را تا رسیدن به روزهای سلامتی همراهی کند. امیدواریم با تداوم این همراهی بتوانیم زمینه بهبودی همه فرزندان محک را فراهم کرده و جشن سلامتی ایشان را با حضور نیکوکاران برگزار کنیم.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =