بیش از ۷۰ متخصص جدید به استان کرمانشاه وارد می شوند

بیش از ۷۰ متخصص جدید به استان کرمانشاه وارد می شوند

بیش از ۷۰ متخصص جدید به استان کرمانشاه وارد می شوند
معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت:با درخواست و ‌پیگیری دانشگاه علوم‌پزشکی و موافقت معاونت درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در دور جدید تقسیم متخصصان ، بیش از ۷۰ پزشک متخصص به تیم های درمانی استان افزوده می شود .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر روشنی در نشست هم اندیشی رئیس دانشگاه و اعضای هیات رییسه با مدیران شبکه های بهداشت ودرمان شهرستانها گفت: به تمام بیمارستانهای شهرستانهای استان ۵ تخصص اصلی زنان و زایمان ، داخلی ، کودکان ، جراحی و بیهوشی اعزام می شوند.
وی افزود: بنا بر امکانات و‌ قطب بندی در تعدادی از شهرستانها ،متخصصان چشم پزشکی ، نورولوژی ، رادیولوژی ، گوش و‌حلق و‌بینی ، آسیب شناسی ، روانپزشکی و … نیز به این شهرستان ها اعزام می شوند.

 

 

 

تاد

در ادامه این نشست معاون‌توسعه مدیریت و‌منابع دانشگاه اقدامات دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در تامین تجهیزات پزشکی سرمایه ای و ‌مدرن را بی سابقه دانست.

دکتر ایمانی گفت: ساماندهی مصایب پس از زلزله از جمله بهینه سازی و ‌مقاوم‌سازی بیمارستان سرپل ذهاب ، ترمیم بیمارستان قصر شیرین و گیلانغرب ، احداث بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی و نیز اتمام تعمیرات خانه های بهداشت در خرداد ۹۷ از جمله فعالیت های چشمگیر دانشگاه است.

وی با بیان اینکه ۶۸ پروژه شامل احداث‌خانه های بهداشت ، مراکز بهداشتی ، پایگاه ها و … در جریان است گفت: از این تعداد ۵۰ پروژه آن به بهره برداری رسیده و از فرصت زلزله بیشترین استفاده برای جذب حداکثری بودجه صورت گرفته است.
دکتر ایمانی اظهار داشت :افتتاح بیمارستان پاوه و راه اندازی قریب الوقوع بیمارستان سوختگی گلستان که از جمله پروژه های پر مشکل و مزمن بود و ‌نیز شروع ساخت بیمارستان روانسر و تملک زمین و شروع به کار نقشه و مشاوره بیمارستان دالاهو از اقدامات این دانشگاه در حوزه زیرساخت ها است .

وی همچنین پیگیری تکمیل دانشکده دندانپزشکی ، شروع ساخت دانشکده پزشکی با ۲۱۵۰۰ متر مربع و خوابگاه ۴۰۰ نفره را از جمله فعالیت های توسعه ای دانشگاه برشمرد.

دکتر ایمانی عنوان کرد:اقدامات بی مانندی در خرید تجهیزات سرمایه ای از جمله سیکلوترون (۳۵۰ میلیارد ریال )، دو‌دستگاه رادیوتراپی(۲۴۰ میلیارد ریال ) ، آخرین ورژن کموتراپی ، سی تی آنژیو ۲۵۶ اسلایس و ۵ سی تی اسکن برای استان صورت گرفته است .

 

تتاهمچنین طی این نشست معاون غذا و دارو دانشگاه گفت: باید در بیمارستانها با اجرای پروتکل ها و تلفیق های دارویی، مصرف دارو را منطقی کنیم.

دکتر قباد محمدی اظهار داشت:مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها نماینده ما در شهرستان ها هستند که با هماهنگی معاونین دانشگاه تمام مسئولیت حوزه سلامت در حوزه شهرستان خود را بر عهده دارند.
وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به مشکلات مالی دانشگاه های علوم پزشکی، می بایست در بیمارستانها با اجرای پروتکل ها و تلفیق های دارویی مصرف دارو را منطقی کنیم و با این کار از عوارض جانبی و هزینه های مربوطه کم کنیم.

دکتر محمدی تاکید کرد: از حوزه حاکمیتی و نظارتی نیز نباید غافل شویم و نظارت بر کارخانجات مواد غذایی و عرضه محصولات سلامت محور شامل داروخانه ها ،فروشگاه های عرضه محصولات آرایشی، بهداشتي و عطاری ها به طور جدی صورت گیرد.

 

گفتنی است این نشست صبح امروز با حضور معاونان توسعه مدیریت و منابع ، درمان ، بهداشتی ، غذا و دارو و مدیران حوزه ریاست و معاونت توسعه در سالن اجتماعات بوستان برگزار شد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =