بهزیستی کرمانشاه سالانه 90 میلیارد تومان هزینه دارد/ نیازمند کمک خیران هستیم

بهزیستی کرمانشاه سالانه ۹۰ میلیارد تومان هزینه دارد/ نیازمند کمک خیران هستیم

بهزیستی کرمانشاه سالانه 90 میلیارد تومان هزینه دارد/ نیازمند کمک خیران هستیم

فاطمه رضوان‌مدنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با بیان اینکه ۱۶۰ هزار و ۹۳۷ نفر زیرپوشش بهزیستی استان هستند، اظهار داشت: این تعداد از خدمات پیشگیری، توانبخشی، اجتماعی و توانمند‌سازی برخوردار هستند.

کرمانشاه بیش از ۴۲ هزار معلول دارد

وی ادامه داد: ۴۲ هزار و ۴۳ نفر از این تعداد معلول(جسمی‌حرکتی، ذهنی، روانی، گفتاری، صوتی، شنوایی و بینایی) شناسایی شده که ۳۵ هزار و ۵۰۸ نفر از آن‌ها مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، تعداد مددجویان اجتماعی را ۱۰ هزار و ۴۴۴ نفر اعلام کرد و گفت: زنان سرپرست خانوار و یا بدسرپرست و همچنین کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست جزء مددجویان اجتماعی هستند که ۶ هزار و ۵۱۷ نفر از آن‌ها مستمری‌بگیر هستند.

وی با بیان اینکه سالانه اداره‌کل بهزیستی استان حدود ۹۰۰ میلیارد ریال در قالب هزینه مستمری، معیشتی و یا مراکز نگهداری هزینه می‌کند، افزود: مبلغ مستمری از ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان و معیشتی از ۱۰۸ و ۵۵۰ تومان شروع می‌شود.

رضوان‌مدنی با اشاره به پرداختی‌ها در زمینه مستمری این نهاد حمایتی، اضافه کرد: ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان به یک‌نفره، ۷۲ هزار به ۲ نفره، ۸۵ هزار تومان به سه نفره، ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان به چهار نفره و ۱۲۰ هزار تومان به پنج‌نفره و به بالا پرداخت می‌شود.

وی در خصوص پرداختی‌ها در قالب معیشتی، تصریح کرد: ۱۰۸ هزار و ۵۵۰ تومان به یک‌نفره، ۲۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به دو نفره و ۲۸۹ هزار تومان به سه نفره و در نهایت تا ۵۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان به خانواده‌های پنج نفره به بالا پرداخت می‌شود.

این مسؤول به وجود ۷ هزار و ۱۳۵ مددجو ناشنوا و کم‌شنوا زیرپوشش بهزیستی استان اشاره و بیان کرد: متاسفانه این نهاد حمایتی قادر به تهیه سمعک برای تمامی مددجویان نیازمند نیست، لذا براساس اولویت برای دانش‌آموزان و دانشجویان تهیه می‌کنیم که در این راستا نیاز به کمک خیران و مردم نوعدوست داریم.

وی با اشاره به فعالیت تعدادی مراکز شبانه و روزانه زیر نظر این نهاد حمایتی، اظهار داشت: مراکز شبانه از بیماران مزمن، روانی و معلولان به‌صورت شبانه‌روزی نگهداری می‌کند که سازمان بهزیستی ماهانه به تعداد مددجویان مبلغی را واریز می‌کند، البته برخی از خانواده‌ها که تمکن مالی دارند خود نیز مبالغی را پرداخت می‌کنند.

رضوان‌مدنی ادامه داد: کارهای فرهنگی، تفریحی، توانبخشی، حرفه‌آموزی و یا خدمات فیزیوتراپی در مراکز روزانه به مددجویان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تعدادی مددجو هم در منزل نگهداری می‌شوند، گفت: هزینه‌های به خانواده یا حساب خود مددجو واریز می‌شود، هم اکنون به ۲۸۹ نفر واجدشرایط حق نگهداری در منزل ماهانه ۱۸۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به حدود ۶۵۰ نفر ضایع نخاعی زیرپوشش این نهاد حمایتی اشاره کرد و افزود: ۵۴۵ هزار تومان حق پرستاری به افراد ضایع نخاعی پرداخت می‌شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =