استقرار ۴۷ پزشک متخصص در مناطق کم برخوردار استان کرمانشاه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از استقرار ۴۷ پزشک متخصص در مناطق کم برخوردار استان در سال جاری خبر داد.
دکتر ساره محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه طرح ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم و کم برخوردار یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت است، افزود: در سالهای گذشته استقرار متخصصان در مکان هایی که رفاه کم تری داشتند همواره با مشکل رو به رو بود.
محمدی ادامه داد: پس از شروع طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم، در زمینه استقرار متخصص در اکثر مناطق کم برخوردار پوشش مناسبی داشته ایم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد، اکنون پزشکان متخصص در رشته هایی همچون زنان و زایمان، قلب، جراحی و بیهوشی در بیمارستان های مناطق کم برخوردار وجود دارند و بیماران می توانند در طول شبانه روز از خدمات آنان بهره مند شوند.
به گفته این مسوول، در روستاها و مناطق صعب العبور استان کرمانشاه، در صورت نیاز پزشکان و پرستاران این مراکز می توانند اطلاعات و شرح حال بیمار را به پزشک متخصص شهر انتقال دهند و سپس به درمان موثر اقدام کنند.
** پرداخت نکردن کارانه خللی در خدمت رسانی ایجاد نکرده است
محمدی با تاکید براینکه همواره برای استقرار طرح تحول سلامت در استان پیگیر هستیم، گفت: به دلیل عدم پرداخت بدهی شرکت های بیمه به بیمارستان ها، نزدیک به هشت ماه است که کارانه همکاران دانشگاه پرداخت نشده است.
وی ادامه داد: با این وجود، هیچ گونه خللی در خدمات رسانی ما به بیماران ایجاد نشده و تا زمانی که بیمه ها به پرداختی خود اقدام نکنند زمان پرداخت کارانه مشخص نمی شود.

منبع: سایت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 13 =