وجود ۳۸ هزار بیمار “خاص”و”صعب العلاج” در کرمانشاه

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه از وجود ۳۸ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص و صعب العلاج در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علیرضا گودرزی در جلسه کمیته «بیماران خاص و صعب العلاج»، با اشاره به وجود ۳۸ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص و صعب العلاج در استان، گفت: عمده این بیماران به دلیل هزینه‌های درمان نیازمند کمک و مساعدت مردم و خیرین هستند.

وی افزود: بیماران خاص و صعب العلاج همواره به دلیل شرایط جسمی که دارند با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده و در بحث دارو و بویژه داروهای خاص نیازمند مساعدت و توجه بیشتری هستند.

گودرزی کمبود همراه سرا را مشکل دیگر این دسته بیماران عنوان کرد و افزود: برخی بیماران خاص و صعب العلاج استان مجبورند به دلیل اقدامات درمانی چند روزی در مرکز استان بمانند و با مشکل همراه سرا دراین زمینه مواجه هستند که این امر مساعدت خیرین را می‌طلبد.

وی با اشاره به راه اندازی ۱۰ انجمن حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج در استان، گفت: بیماران در این انجمن‌ها خدمات حمایتی دریافت می‌کنند و افزایش و تقویت این انجمن‌ها در خدمات رسانی بهتر به بیماران موثر خواهد بود.

گودرزی افزود: هم اکنون ما در شهرستان پاوه و جوانرود انجمن‌های بسیار فعالی داریم که سالانه به ترتیب دو میلیارد تومان و ۱.۳ میلیارد تومان کمک مردمی برای بیماران جمع آوری می‌کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به این اقدامات موثر انجمن‌های این دو شهرستان‌، درصدد گسترش آنها در سایر شهرستان‌ها هستیم.

وی با بیان این‌که در کنار انجمن‌ها، دستگاه‌های دیگر نیز حمایت‌هایی از این بیماران دارند، گفت: به طور مثال کمیته امداد امام خمینی (ره) تمام خدمات درمانی بیماران خاص و صعب العلاجی که تحت پوشش این نهاد باشند را بصورت رایگان تامین می‌کند.

گودرزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی خدمات و بویژه خدمات دارویی به این بیماران که مشمول بیمه درمانی باشد رایگان است و در سایر موارد هم نهادهای حمایتی مساعدت لازم را دارند.

این مسئول ابراز امیدواری کرد، جامعه و دستگاه‌های دولتی به سمتی حرکت کنند که بتوان تمام هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب العلاج بصورت ۱۰۰ درصدی تحت پوشش قرار گرفته و این بیماران دغدغه‌ای جز بحث بیماری خود نداشته باشند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دو =