به نقل از سایت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه : رییس شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب فوت سارینا، کودک دو ساله سرپل ذهابی به علت نبود پزشک متخصص در بیمارستان بانگر این شهرستان را تکذیب و توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

دکتر مازیار طهماسبی اظهار داشت: سارینا کودک دو سال و یک ماهه ای بود که ۲۰ دی ماه به دلیل وجود علائم سرماخوردگی به مطب پزشک عمومی در سرپل ذهاب مراجعه کرده و ساعت۲۱:۳۰ دقیقه ۲۷ دیماه با علائم تشنج، ایست قلبی و تنفسی به بیمارستان بانگر مراجعه کرده است.

وی تصریح کرد: این کودک پس از احیا(CPR) توسط متخصصان طب اورژانس، بیهوشی و اطفال، به بخش ای سی یو منتقل می شود.

دکتر طهماسبی گفت: سارینا تا ۲۸ دی ماه در ای سی یو تحت نظر بود تا اینکه از بخش NICU(مراقبت های ویژه نوزادان) بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه برای وی پذیرش گرفته می شود و پس از انتقال به این بیمارستان، با ایست قلبی، جان خود را از دست می دهد.

رییس شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب تاکید کرد: فوت سارینا به علت عدم وجود پزشک متخصص در بیمارستان بانگر کذب است و بنظر می رسد علت فوت این کودک، عدم مراجعه به موقع به بیمارستان بانگر در زمان بروز علائم اولیه سرماخوردگی، وخیم شدن وضعیت وی در هنگام مراجعه و احتمال عدم رعایت دستورات پزشک در مراجعه اولیه از طرف والدین باشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پانزده − سه =