در نامه رئیس انجمن بیماران کلیوی به رئیس جمهور مطرح شد؛ درخواست اختصاص بودجه برای تامین مسکن بیماران دیالیزی زلزله زده

با گذشت بیش از هشت ماه از زلزله مرگبار و ویرانگر کرمانشاه، در این بازدید با صحنه های غم انگیز و اسفناکی مواجه گردیدم که به هیچ وجه قابل توصیف نیست
شفا آنلاین>سلامت>رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در نامه ای به حسن روحانی خواستار اختصاص بودجه ای برای حل مشکل مسکن ۱۵۰ خانواده تحت پوشش این انجمن در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه شد.
به گزارش شفا آنلاین، داریوش آرمان در این نامه با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و روستاهای اطراف، نوشته است: با گذشت بیش از هشت ماه از زلزله مرگبار و ویرانگر کرمانشاه، در این بازدید با صحنه های غم انگیز و اسفناکی مواجه گردیدم که به هیچ وجه قابل توصیف نیست.
وی در بخش دیگری از این نامه وضعیت و شرایط بیماران تحت پوشش این انجمن در مناطق زلزله زده را اینچنین توصیف کرده است: حدود ۱۵۰ نفر بیمار دیالیزی و پیوندی که در نهایت فقر و درماندگی به سر می برند، در دمای بالای ۵۰ درجه در میان موج گسترده ریزگردهای محلی در کانکس هایی با کمترین امکانات زندگی می کنند و بیماران دیالیزی در بیمارستان صحرایی شهرستان سرپل ذهاب دیالیز(Dialysis) می شوند.
رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران کلیوی کشور ضمن درخواست از رئیس جمهور برای در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به مشکلات بیماران تحت پوشش این انجمن نوشته است: همچنین مستدعی است دستور فرمایید بودجه ای برای حل فوری مشکل مسکن ۱۵۰ خانواده مذکور اختصاص داده شود و این بودجه تحت نظارت مستقیم انجمن هزینه گردد.
گفتنی است انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی کشور با ۴۰ سال سابقه خدمت، بیش از ۱۰۰ هزار بیمار دیالیزی و پیوند کلیه(Kidney transplant) را تحت پوشش دارد.

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =