نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی؛ آنچه دیابتی‌ها در مورد جراحی‌ زیبایی باید بدانند

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد باطنی، در آستانه برگزاری کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک، اظهار داشت: این کنگره یکم تا سوم اسفند ۹۷ در بیمارستان حضرت فاطمه (س) با حضور اساتید و صاحبنظران داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.

دبیر علمی کنگره جراحان پلاستیک و زیبایی در ارتباط با بیماران دیابتی، گفت:‌ توصیه می‌شود این افراد حتما قندخون خود را کنترل کنند تا بدنشان کمتر دچار آسیب ناشی از این بیماری شود.

وی با اشاره به اینکه دیابت التیام زخم را به تاخیر می‌اندازد، افزود: افرادی که دیابت کنترل نشده دارند باید از عمل‌های غیرضروری پرهیز کنند، چرا که دچار عارضه و چالش‌های فراوان خواهند شد.

این فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، ادامه داد: متاسفانه امروزه افراد زیادی که غیرحرفه‌ای و غیرمجاز هستند در اعمال زیبایی دخالت می‌کند و این مسئله سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

وی اظهارداشت: در مواردی همچون تزریق بوتاکس افراد غیرپزشک در مراکز زیبایی مداخلات پزشکی کرده و برای فرد این مسئله بسیار خطرناک است چرا که اگر مشکلی پیش آید و فرد دچار عارضه هنگام بوتاکس شود آنها نمی‌توانند شرایط را جهت حفظ سلامتی بیمار کنترل کنند.

به گفته باطنی، ورود افراد غیرمجاز در امر جراحی زیبایی همچنین سبب می‌شود پس از عمل فرد گرفتار  عوارض احتمالی زیادی شود.


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =