مرکز پیوند قلب در کرمانشاه راه اندازی می شود

مرکز پیوند قلب در کرمانشاه راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه در آیین افتتاح بیمارستان سوختگی گلستان از راه اندازی مرکز پیوند قلب در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر مرادی با بیان اینکه دو مرکز پیوند مغز استخوان و پیوند کلیه هم اکنون در بیمارستان امام رضا (ع) فعال است و در دو ماه آینده مرکز پیوند قلب نیز در این مجتمع درمانی راه اندازی میشود.

وی در ادامه گفت: بیمارستان سوختگی با توجه به مشکلاتی که پیمانکار پروژه داشت ساخت آن به درازا کشید اما نهایتا با همکاری دادستان فسخ قرارداد پیمانکار صورت گرفت.

دکتر مرادی افزود: با فسخ قرارداد، طی یک سال گذشته کار جهادی برای تکمیل این بیمارستان صورت گرفت و نهایتا امروز شاهد افتتاح این بیمارستان هستیم.

به گفته وی این بیمارستان ۵۰ تخت خوابی بوده که ۳۸ تخت آن تخت جراحی و بستری بوده و ۱۲ تخت آن BICU است.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه بیمارستان امام رضا(ع) یکی از مهم ترین مراکز درمانی غرب کشور است گفت: در حال حاضر چهار مجموعه درمانی شامل: خود بیمارستان امام رضا (ع)، بیمارستان سوختگی “گلستان”، بیمارستان درمان بیماران سل مقاوم به درمان “نسیم” و بیمارستان جامع سرطان در این مرکز فعالیت دارد و یا در حال راه اندازی است.

وی افزود: با افتتاح کامل چهار مجموعه در نهایت بیش از ۱۰۰۰ تخت در این مرکز فعال میشود.

رئیس دانشگاه عنوان کرد: در این بیمارستان ۲۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص فعالیت دارند و در مجموع ۲۶۰۰ نیرو در ۲۴ بخش تخصصی و فوق تخصصی این بیمارستان مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در زلزله اقدامات خوبی انجام شد گفت: در آن زمان تجربیات خوبی برای مجموعه بهداشت و درمان استان به دست آمد.

دکتر مرادی گفت:در کنار خانه ها و مراکز بهداشتی، بیمارستان های ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب و نیز بیمارستان تازه ساز اسلام آبادغرب در این زلزله دچار خسارت شدند که پیگیری ها جدی برای افتتاح و تکمیل آنها نیاز است.

وی اظهار داشت: ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی در اسلام آبادغرب توسط بانک های خصوصی تا مرحله گودبرداری پیش رفته و با توجه به مشکلات ارز، بانک ها از ادامه آن پا پس کشیده‌اند که تقاضا داریم وضعیت این بیمارستان هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

به گفته وی در زلزله ۵۰ خانه بهداشت تخریب شد که از این تعداد تاکنون ۴۳ مرکز احداث و تحویل شده و مابقی که توسط خیرین در حال ساخت است، به خاطر مشکلات نرخ ارز فعلا کارشان باقی مانده که در ماههای آینده آنها نیز تحویل می شوند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =