راه اندازی مجدد خط تولید کارخانه داروسازی باختر بیوشیمی

راه اندازی مجدد خط تولید کارخانه داروسازی باختر بیوشیمی

راه اندازی مجدد خط تولید کارخانه داروسازی باختر بیوشیمی

رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با بازگشایی کارخانه باختر بیوشیمی یخشی از داروهای ضد ویروس موردنیاز کشور در کرمانشاه تولید خواهد شد.

دکتر محمدرضا شانه ساز که به کرمانشاه سفر کرده است، روز پنجشنبه در دیدار با هوشنگ بازوند استاندار این استان اظهارداشت: خط تولید داروی ضد ویروسی که در کارخانه باختر بیوشیمی وجود دارد می تواند در تامین داروی موردنیاز کشور بسیار موثر باشد.
وی افزود با مساعدت ویژه نهادهای مسوول مشکل کارخانه باختر بیوشیمی به زودی برطرف خواهد شد و این کارخانه روند تولید را آغاز خواهد کرد.
معاون وزیر بهداشت توضیح داد به دلیل افزایش قیمت ها مدیران کارخانه درخواست افزایش قیمت محصولات تولیدی خود را دارند از این رو در نشستی که هفته آینده برگزار می‌شود مشکل قیمت‌گذاری این واحد را برطرف خواهیم کرد.
شانه ساز توضیح داد قرار بود در هفته ابتدایی اسفند ماه به منظور حل مشکل باختر بیوشیمی به کرمانشاه سفر کنیم که شیوع گسترده بیماری کرونا مانع از این سفر شد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در رابطه با تولید ماسک در کشور گفت: پارچه ماسک های سه لایه را ۲ شرکت در کشور تولید می‌کنند که اختلافات قیمتی با این شرکت ها واحدهای تولیدی در استان ها را با مشکل روبه رو کرده است.
معاون وزیر بهداشت افزود: براساس مذاکرات انجام شده با این شرکت ها مشکل تولید ماسک کشور در هفته آینده حل می شود.
شانه ساز در رابطه با تولید الکل نیز گفت: اختیار به استان تفویص شده است و هر واحدی که ظرفیت داشته باشد می تواند در این زمینه فعال شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفده =