چگونه از نظر روحی خود را برای مقابله با سرطان آماده کنیم

ابتلا به سرطان لزوماً به معنای پایان زندگی نیست. امروزه گزینه های درمانی فراوانی پیش روی افرادی که از انواع سرطان رنج می برند، وجود دارد.
در کنار توجه به درمان های جسمی که سعی در از بین بردن سرطان دارند، بسیار مهم است که به تأثیرات روحی که این بیماری ممکن است داشته باشد توجه شود.
مطالبی که در ادامه خواهید خواند برای دستیابی به احساسی بهتر در حین درمان سرطان مفید به نظر هستند.
سعی کنید دیدگاه خود را مثبت نگاه دارید وقتی که مجبور به استراحت کردن هستید(و در اثر خستگی توانایی یا حوصله انجام کاری را ندارید) به خاطر این موضوع ، احساس گناه یا پشیمانی نداشته باشید.
چنانچه فکر می کنید تمایل به دریافت وسایل رفاهی (نظیر ویلچر) را دارید، از درخواست آن نهراسید.
هنگامی که می خواهید برای شیمی از منزل خارج شوید و به بیمارستان محل درمان خود بروید، از عطر مورد علاقه تا استفاده نکنید چراکه بعداً هنگامی که بوی آن عطر به مشامتان برسد، احساس ناخوشایندی خواهید داشت.
خودتان را از لذت های کوچک محروم نکنید، اگر متوجه شدید که شب ها هنگام به خواب رفتن با مشکل رو به رو می شوید ،قبل از خواب کتاب هایی که احساست مثبتی در شما ایجاد می کنند را مطالعه کنید.
اگر مشکل خوابیدنتان مدت زیادی به طول انجامید، به پزشک خود و یا پرستارتان مراجعه کنید؛ چرا که آن ها قادرند توصیه هایی را به شما ارائه دهند که می تواند در رفع این مشکل برایتان کمک کننده باشد.
همواره یک ژل ضد عفونی کننده دست و یا یک بسته دستمال مرطوب ضد باکتری در کیف خود داشته باشید، با این کار نیازی نیست که دائماً در حال شست و شوی دست‌هایتان باشید.

منبع: سایت بنیاد امور بیماری های خاص


توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =