طی شبهای قدر از ۱۸ تا ۲۳ ماه مبارک رمضان نزدیک به ۵۰ هزار واحد خون اهدا شد.

به گزارش وبدا، سخنگوی سازمان اعلام کرد: بیشترین میزان رشد اهدای خون طی مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان کهگیلویه و بویر احمد با ۵۹ درصد رشد دیده شده است.

دکتر بشیر حاجی بیگی افزود: استانهای بوشهر با ۴۵ درصد رشد ، استان لرستان با ۴۰ درصد و استان همدان با ۳۱ درصد و استان قزوین با ۳۰ درصد رشد و استان قم و گیلان با رشد ۲۹ درصدی به ترتیب از بیشترین افزایش آمار اهدای خون برخوردار بوده اند.

مدیر کل دفتر مدیر عامل و روابط عمومی سازمان انتقال خون همچنین بیشترین میزان اهدای خون در کشور را مربوط به شب ۲۱ ماه مبارک رمضان مصادف با شب شهادت مولای متقیان علی (ع) دانست و گفت: بیشترین میزان اهدای خون در کشور نیز در استان تهران ثبت شده است که طی مدت یاد شده ۵ هزار و ۵۶۱ واحد خون اهدا شده است.

دکتر حاجی بیگی از حضور گسترده مردم در مراکز انتقال خون در ایام ماه مبارک رمضان و شبهای قدر تشکر واز همکاری شایان توجه رسانه ها با سازمان انتقال خون در این ماه تقدیر کرد.

وی در پایان اعلام کرد: خوشبختانه با همکاری و حضور گسترده مردم نوعدوست کشورمان در مراکز اهدای خون، در ماه مبارک رمضان امسال مشکلی در زمینه تامین خون مراکز درمانی در کشور نداشتیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 × 2 =