رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه بخش پیوند مغز استخوان این دانشگاه در سال ۹۳ به بهره برداری رسید، گفت: این بخش با دارا بودن ۶ اتاق ایزوله تاکنون ۶۴ پیوند مغز استخوان در آن انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دکتر محمودرضا مرادی روز چهارشنبه در سومین کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه افزود: راه اندازی چهارمین مرکز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در زمینه اورولوژی و نفرولوژی، راه اندازی دوره فلوشیپ پزشکی بازساختی و همکاری بین المللی با مرکز WFIRM از جمله برنامه های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در آینده است.
او آشنایی نیروهای دانشی بالقوه کشور با زمینه های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، ترغیب و تشویق محققین، اساتید و دانشجویان، کمک به افزایش برون دادهای خلق دانش، محصول، خدمت و ثروت از فعالیت های پژوهشی و برقراری ارتباط بین دانشگاه ها برای هدایت مستمر استعدادها را از جمله اهداف برگزاری این کنگره ذکر کرد.
وی در ادامه ایفای نقش راهبردی در سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، گسترش مرزهای دانش در حیطه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، توسعه روابط همکاری های منطقه ای و بین المللی و توسعه سلامت به عنوان حق مسلم آحاد جامعه را از دیگر اهداف این کنگره برشمرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه این دانشگاه در بخش فناوری موفق به کسب رتبه هفت در بین ۷۱ مرکز رشد دانشگاه های علوم پزشکی کشور شده است، گفت: اکنون چهار هزار و ۹۹۳ دانشجو و ۴۳۲ عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

دکتر مرادی اظهار کرد: در حوزه تحصیلات تکمیلی ۲۰ رشته تخصصی بالینی، ۲ رشته فوق تخصصی، ۲۳ رشته کارشناسی ارشد و هفت رشته دکترای تخصصی PhD در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه وجود دارد.
به گفته او، مرکز تحقیقات پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی در متراژ ۷۰ متر مربع با تجهیزات تخصصی، کلین روم و آزمایشگاه تست سلولی به فعالیت می پردازد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما میتوانید از تگ های و خصیصه های HTML استفاده نمایید

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1 × یک =